UPOZORNĚNÍ- Vzhledem k aktuální situaci posíláme v tuto chvíli objednávky pouze na fungující pobočky Zásilkovny nebo kurýrem DPD. Platba je možná pouze převodem nebo online kartou. Děkujeme za pochopení.

Kdo je DEKERSKI?

Český věci s autorskejma designama a příběhem. Hand made by David & Adéla.

 

Za DEKERSKI Design stojí dva (normální) lidi. David a Adéla. Umělec a žena činu. Jin a jang. Parťáci, manželé, rodiče. Pár, co se rozhodl vystoupit z klasickýho koloběhu, a na místo toho jde svojí vlastní cestou. Život si řídíme sami a naplňujeme ho tím, co nás baví. Uměním, tvořením, a hlavně časem stráveným společně.

 

Zní to sluníčkově, co? Tak zpátky na zem. Naše cesta se neobešla bez pořádnejch výmolů. David měl v kariéře slušně našlápnuto. Práce na ministerstvu, povýšení. Teplý místečko v kanclu a jistota slušnejch peněz. Bohužel výměnou za nekonečný přesčasy a posílání mailů uprostřed noci. Za nervy, hádky, nevyspání.

 

Pak se narodil Vojtík. A my si uvědomili, že to dál nejde. Táta a manžel, co je hlavou pořád v práci, kde jen vydělává jako robot. Rozhodli jsme se zariskovat. Výpověď. Prodej bytu v Praze. Stěhování do Sudet. Návrat obloukem zpátky do dětství. Adéla má na severu kořeny. David zase geny umělce. Jeho táta maloval. Nádherný, dechberoucí portréty. Jen tak, nikdy se to neučil. To ani David, prostě to měli v sobě.

 

Všechno se to začalo skládat dohromady. David se zase pustil do focení. Hlavně candid fotek, momentek. Těch, který zachycujou jedinečný, pomíjivý okamžiky.

 

Každodenní všednosti a podivný zvláštnosti. Lidi. Jejich nepřítomnej výraz, hlasitej smích, drobky kolem pusy... Běžný situace. Autentičnost.

A hlavně příběhy, který za tím vším stojí. Nekonečnej zdroj inspirace.

 

Podle fotek vznikaly skici. Akvarely. Koláže. Potisky. Originální, autorskej design. Malý umělecký dílo. Někdy drzý, někdy ne. Vždycky ale s kouskem duše. Dali jsme mu nálepku DEKERSKI. Podle tagu, kterej David používal na graffiti za svejch mladejch let. Young, Wild and Free. To byly časy.

 

Ale zpátky k dnešku. Do všech věcí, který v DEKERSKI Design vznikají, dáváme kus sebe. Svobodu, kterou nám tvoření přináší, už bychom nevyměnili za nic na světě. A chceme ji dopřát i tobě. Jo, a respektujem u toho přírodu. Žádný dodávky z Číny a plastový království. Udržitelnost je naše number one. 

IMG_7015