Jsme EKO

Udržitelnost je naše priorita number one. #slowfashion

 

Při tvoření a vyrábění našich věcí se chováme stejně jako doma – udržitelně a s respektem k lidem a k planetě. Přemýšlíme nad původem materiálů, využíváme lokální zdroje, recyklujeme a zbytečně neplejtváme.

 

Aby to neznělo jako prázdný klišé, dovolíme ti nahlídnout pod pokličku toho, jak naše věci vznikaj, a vysvětlíme, co všechno se skrejvá třeba za jedním takovým tričkem.

 

Trička Dekerski

Udržitelná móda a eko oblečení od A do Z jsou našim cílem, vybíráme si proto jen ty dodavatele, který s touhle filozofií rezonujou. Při výrobě triček, který využíváme pro svoje potisky, se dbá na dodržování ekologickejch a etickejch pravidel. To dokládá řada mezinárodně platnejch certifikátů v čele s GOTS, Global Organic Textile Standard. Certifikát GOTS je celosvětově uznávanej jako záruka nejvyššího standardu ve výrobě, zpracování a potisku textilu.

 

Z materiálů upřednostňujeme 100% organickou bavlnu. Při jejím pěstování se spotřebuje míň vody a využije podstatně míň pesticidů a dalších chemikálií než při konvenčním pěstování bavlny. Výsledek? Příznivej vliv na životní prostředí, zdraví farmářů i na tebe.

 

Výrobce našich triček je taky členem FWF, Fair Wear Foundation, holandský nezávislý organizace, která se zaměřuje na celosvětový zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců v oděvním průmyslu. Takže dostávaj férovej plat, nejsou nijak diskriminovaný a pracujou v továrnách, co splňujou veškerý normy bezpečnosti. Tyhle pracovněprávní standardy a předpisy pro výrobu fair trade oblečení stanovuje Mezinárodní organizace práce, ILO.

 

Potisky Dekerski

Dodavatel našich triček se zabejvá nejen distribucí, ale i potiskem textilu za udržitelnejch podmínek. Při tisku využívaj výhradně eco-friendly barvy bez těžkejch kovů a ftalátů. Část triček si v jejich digitální tiskárně na Slovensku necháváme rovnou i natisknout.

 

Na lunchbagy, tašky, taštičky a další věci používáme látky z USA, Evropy a Asie, opět s garancí mezinárodních certifikátů a taky nejvyšší kvality. Dodává nám je berlínská společnost, která se zároveň stará i o jejich potisk autorským designem. Při tom se snaží minimalizovat spotřebu vody a plejtvání tkaninama a inkoustem. Vnitřní látka je českýho původu, nakupujeme ji v malým obchůdku u nás ve městě. Pro ostatní komponenty jezdíme do Německa. Dáváme si opravdu záležet na tom, aby naše věci byly z těch nejkvalitnějších matrošů. Látky i s potiskem ti proto v rytmu slow fashion vydrží dlouhý roky.

 

Další potisky vznikaj přímo v naší vlastní sítotiskový dílně v Teplicích. Používáme ekologický barvy na vodní bázi a neobsahujou nebezpečný toxický chemikálie. Sami si tu tiskneme taky etikety a kartičky, který posíláme ke každýmu nákupu.

 

Když maj trička a tašky hotovej potisk, dostanou ještě etikety Dekerski, utkaný v Česku. O finální spíchnutí textilních věcí se starají naše šikovné švadlenky.

 

Porcelán Dekerski

Porcelán Dekerski je 100% lokální handmade with love věc. Davidovy skici, občas podbarvený akvarelovejma barvama, slouží taky jako ozdoba pro hrnky, šálky a podšálky. (Protože ranní kafe z nich chutná prostě nejlíp.) Veškerej porcelán pochází z naší český kotliny a potisky na něj přidáváme ručně. Porcelán projde výpalem v peci, takže ho klidně můžeš umejt v myčce. Nádobíčko pak posíláme v pořádně vytuněným dárkovým balení.

 

Placky Dekerski

Naše placky mají neobvyklej čtvercovej formát (37 x 37 mm). Jak vznikaj? Nejdřív zdigitalizujeme Davidovu grafiku a vytiskneme na speciální papír. David každej obrázek ručně podepíše, pak ho oříznem a vyrobíme placky. Máme na to vlastní plackovač, ale je to pořádná makačka!

 

Papír na kresby Dekerski

Využíváme výhradně evropskej akvarelovej papír. Akvarely maluje David ručně – používá japonský nebo ruský barvy a japonskej pigmentovej inkoust.

 

Obaly na věci Dekerski

Když si objednáš cokoliv z naší kolekce, přijde ti od nás balíček, kterej taky dáváme dohromady vlastníma rukama. Věci posíláme zásadně v recyklovatelnejch obalech. Drobnější kousky dáváme do papírovejch obálek, ty větší do krabic. Jo, a ty krabice sbíráme po kamarádech, tak se nediv, až ti dorazí box s obrázkem vrtačky nebo bot – prostě ho chcem znova využít.

 

Porcelán odesíláme ve vymazleným dárkovým balení – hrnek ti zabalíme do hedvábnýho papíru a dáme do pevný recyklovatelný krabice s výplní z přírodního materiálu. Krabici přelepíme páskou (taky recyklovatelnou, kdepak nějaká izolepa), zavážeme mašlí z jutovýho provázku a přidáme naši papírovou etiketu. Tenhle boží dárkovej balíček pak vložíme ještě do jedný krabice, aby se při převozu nepoškodil. Na výplň vnější krabice využíváme skartovaný letáky nebo noviny, případně náplň, co nám dorazila z jinýho e-shopu.

 

Jediný, co jsme ještě nepokořili, je igelitovej pytlík, do kterýho balíme naše oblečení. Dá se ale opakovatelně uzavřít, tak ho, prosim tě, použij ještě několikrát, ať neskončí rovnou v koši. Dík.