UPOZORNĚNÍ- Vzhledem k aktuální situaci posíláme v tuto chvíli objednávky pouze na fungující pobočky Zásilkovny nebo kurýrem DPD. Platba je možná pouze převodem nebo online kartou. Děkujeme za pochopení.

Udržitelnost & MY

Při navrhování a realizaci našich produktů se chováme jako doma-  přemýšlíme nad původem věcí, vybíráme lokální zdroje, neplýtváme a recyklujeme. Snažíme se chovat šetrně k přírodě jak v osobním životě, tak i v businessu. Jsme přesvědčení, že žít a podnikat nelze než s plným respektováním lidí a planety.

 

Trička

Naše trička mají platné mezinárodní certifikáty

GOTS- Certifikace podle globálního ekologického standardu (z anglického Global Organic Textile Standard) je celosvětově uznávaná jako nejvyšší standard ve výrobě, zpracování a potisku textilu, vyrobeného z certifikovaných ekologicky vypěstovaných surovin.

FWF- Certifikace od Fair Wear Foundation. FWF je holandská nezávislá organizace zaměřená na celosvětové zlepší pracovních podmínek zaměstnanců v oděvním průmyslu. Tato certifikace zaručuje, že produkt byl vyroben v souladu s pracovněprávními standardy a předpisy, které stanovuje Mezinárodní organizace práce (ILO).

Naše modely jsou většinou vyrobeny ze 100% organické bavlny. Při jejím pěstování se využívá podstatně méně pesticidů či nebezpečných chemikálií než při konvenčním pěstování bavlny. To má pozitivní vliv na zdraví farmářů i koncové zákazníky.

 

Textil

Látky, ze kterých šijeme produkty jako lunch bag nebo některé z tašek, nakupujeme na českém, evropském nebo americkém trhu. Autorský potisk na látkách je realizován v tiskárně v Německu. Naše vlastní textilní věci šije přímo naše švad-Lenka.

 

Vlastní autorské potisky

Část našeho sortimentu je potištěna v naší vlastní sítotiskové dílně. K tisku používáme  barvy Magna Colours - ekologické sítotiskové barvy na vodní bázi, které neobsahují nebezpečné a toxické chemikálie.  Více přímo na webu výrobce Magna Colours.

 

Obaly

Při balení produktů se snažíme využít již použitých krabic nebo výplní. Až Ti dorazí balíček s obrázkem vrtačky, tak to není bonus z naší strany, ale snaha o udržitelnost. Na výplň balíčků s porcelánem používáme staré letáky nebo noviny, případně výplňový materiál, který k nám dorazil z jiného eshopu. Náš porcelán odesíláme v dárkové balení-  taktéž vše v minimalistickém papírovém provedení. Naše balíčky přelepujeme papírovou páskou. Jediné co jsme ještě nepokořili je igelitový pytlík, do kterého balíme oblečení. Je to pořád nejpraktičtější řešení. Jestli máš lepší tip jak s tímhle igeliťákem zatočit, sem s ním nebo ho alespoň znovu použij, ať neskončí rovnou v koši. Díky.